Jak wybrać krem do cery dojrzałej?

15 kwietnia 2021

Krem to klasyczny produkt do codziennego stosowania. Jeśli masz skórę dojrzałą, krem powinien zajmować stałe miejsce w Twojej pielęgnacji. Szukasz pierwszego kremu anti-aging? A może myślisz o zmianie? Jak wybrać odpowiedni kosmetyk? Odpowiedz na 3 proste pytania i wybierz krem dla siebie.

  1. Jaką konsystencję wolisz?

Cera dojrzała jest zazwyczaj odwodniona, czyli pozbawiona składników nawilżających. W takim przypadku sprawdzą się lekkie, hydrożelowe kremy. Często z odwodnieniem wiąże się także przesuszenie, wymagające dodatkowych składników lipidowych. Sprawdź, czy twoja cera po oczyszczaniu jest ściągnięta, zaczerwieniona lub odczuwasz delikatne pieczenie. Jeśli tak – bogatsza konsystencja kremu zapewni więcej komfortu w ciągu dnia.

  1. Kiedy będziesz używać kremu?

Na rynku występują zarówno kremy dzienno-nocne, jak i dostosowane do pory dnia. Jeśli postawisz na krem dzienno-nocny pamiętaj, aby w ciągu dnia dodatkowo stosować filtry – UVA, UVB, HEV.

  1. Czego najbardziej potrzebuje twoja skóra?

Dobierz działanie kremu do potrzeb cery. Kremy dla osób po 30. roku życia mają za zadanie rozświetlić i pobudzić skórę. Są przepełnione antyoksydantami i ekstraktami roślinnymi, takimi jak pierwiosnek czy albicja jedwabista. Kremy dla pań 40+ walczą nie tylko z uszkodzeniami skóry powodowanymi przez wolne rodniki, ale też z glikacją, czyli sztywnieniem włókien kolagenowych powodowanych niewłaściwym metabolizmem cukrów. Pobudzają komórki skóry, przez co w kremach 40+ znajdują się kompleksy z ATP. Kremy dla pań po 50. roku życia, oprócz działania liftingującego, zawierają także kompleksy dostarczające skórze lipidów. W ten sposób chronią przed mikrouszkodzeniami i stanowią dodatkowe wzmocnienie przed szkodliwym działaniem smogu i zanieczyszczeń.

Kondycja naszej cery zmienia się w ciągu roku – wpływają na to czynniki zewnętrzne, a także stres, styl życia czy gospodarka hormonalna. W przypadku skóry dojrzałej krem powinien zajmować stałe miejsce w Twojej pielęgnacji. Z wiekiem stawiaj na bogatsze konsystencje, odżywcze składniki i stymulację powstawania włókien kolagenowych. Używaj produktów SOS – boosterów i ampułek dostosowanych do potrzeb Twojej skóry w danym momencie.