Kosmetyki profesjonalne w twojej łazience

31 lipca 2020

Kosmetyki profesjonalne tworzone są przez specjalistów dla osób, które profesjonalnie podchodzą do pielęgnacji skóry. Czym są kosmetyki profesjonalne? Czy każdy może z nich skorzystać? Co decyduje o tym, że kosmetyk jest profesjonalny? Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania!

Wg umownej definicji, kosmetyk profesjonalny to taki, który jest dostępny dla specjalisty do pracy w gabinecie. Jednak rosnące potrzeby konsumentów przyczyniły się do zmian na rynku beauty. Dzięki temu  już od kilku lat możemy cieszyć się najwyższą jakością wybranych kosmetyków profesjonalnych we własnym domu.

Czym charakteryzują się kosmetyki profesjonalne?

Kosmetyki profesjonalne wywodzą się z gabinetów kosmetologicznych, gdzie klient oczekuje satysfakcji z dobrze wykonanej usługi oraz poczucia bezpieczeństwa. Skuteczność usług i bezpieczeństwo gwarantują między innymi produkty, które:

  • działają szybciej niż kosmetyki drogeryjne
  • mają możliwie najwyższe stężenia składników aktywnych, przy zachowanym bezpieczeństwie dla skóry
  • bardziej efektywnie dostarczają składniki aktywne wgłąb naskórka
  • są bezpieczniejsze w stosowaniu, gdyż ich formuły są dokładnie przebadane
  • zapewniają przemyślaną i kompleksową poprawę kondycji skóry

Które kosmetyki profesjonalne wybrać?

Obecnie na rynku jest spory wybór produktów profesjonalnych. Na które zwrócić szczególną uwagę?

  1. Kosmetyki oczyszczające— dokładne oczyszczenie i detoks skóry to klucz do uzyskania doskonałych efektów pielęgnacyjnych. Wiedzą o tym profesjonaliści, dlatego warto czerpać z ich doświadczenia w zakresie produktów do demakijażu. Pamiętaj, że skóra wymaga różnego oczyszczania wieczorem i rano.
  2. Serum— serum to kosmetyk o skoncentrowanych składnikach aktywnych. Szczelnie zamknięte ampułki, słoiczki air-less bez dostępu powietrza i ciemne opakowania— to cechy produktów, które poprawiają ich jakość, a które częściej znajdziesz na rynku profesjonalnym.
  3. Krem— formuły kremów profesjonalnych skomponowane są w taki sposób, aby spełniać podstawowe potrzeby każdej skóry oraz działać celowo. W ten sposób znajdziemy krem przeciwzmarszczkowy, odżywczy lub z komórkami macierzystymi, które będą jednocześnie nawilżać, łagodzić i chronić naszą skórę.

Podsumowanie

Postaw na kosmetyki profesjonalne i postaw je w swojej łazience. Przed wybraniem kosmetyków dla siebie skorzystaj z diagnozy skóry, dzięki czemu idealnie wypełnisz jej potrzeby w danym momencie. Produkty dostępne są gabinetach kosmetologicznych, ich sklepach online lub na novabeauty.pl.

1.5 Krem regenerujący

2.KOFRET: NAWILŻENIE 

3.POWER C+ Emulsja do skóry mieszanej I tłustej