Krem nawilżający — najlepszy przyjaciel każdej z nas.

31 lipca 2020

 

Nawilżanie to podstawowa potrzeba naszej skóry. Czytasz o tym na każdym kroku. Czy to prawda? Czy tylko kwas hialuronowy nawilża? Których składników szukać w kremach, jeśli chcemy utrzymać równowagę i nawilżyć skórę na dłużej? Czemu krem nawilżający to kosmetyk — przyjaciel?

Przyjaciel, wg słownika języka polskiego to osoba sprzyjająca. W tej definicji zamień słowo „osoba” na „krem”…a teraz odpowiedz na poniższe pytania:

  • Jaki krem sprawia, że twoja skóra jest miękka, gładka i napięta, a przez to czujesz się piękna?
  • Dzięki któremu kremowi twoja skóra odzyskuje komfort po opalaniu, sporym stresie, zbiegach medycyny estetycznej?
  • Który krem możesz (i powinnaś) używać na dzień i na noc?

Jeśli na co najmniej 2 pytania odpowiedziałaś „krem nawilżający” — ten tekst potwierdzi, że masz rację. Jeśli nie — czytaj dalej, a przekonasz się, że sprzyjający krem nawilżający to najlepszy przyjaciel każdej kobiety.

Czemu nawilżona skóra lepiej wygląda?

Składniki nawilżające zapewniają odpowiednią sprężystość i elastyczność. Dzięki odpowiedniej zawartości kwasu hialuronowego i NMF w skórze sprawnie zachodzą procesy regeneracyjne. Składniki nawilżające budują płaszcz ochronny skóry, dzięki któremu jest ona bardziej odporna na uszkodzenia i podrażnienia.

Które składniki nawilżają?

Nawilżają humektanty, z których najbardziej popularnym jest obecnie kwas hialuronowy. Niestety, w skórze ulega stopniowej degradacji enzymatycznej. Co zrobić, aby zachować nawilżenie na dłużej?

  1. Sięgaj po kosmetyki nowej generacji zawierające hybrydy, które zwiększają nawilżenie. Kwas hialuronowy w połączeniu z glukomannanem, chroni go przed uszkodzeniami.
  2. W kremach szukaj składników, które nawilżają aktywnie oraz takich, które zapobiegają nadmiernej utracie wody, takich jak: kwas hialuronowy HMW, emolienty (polecane szczególnie do skór suchych i łuszczących się), naturalne oleje.
  3. Korzystaj z produktów, które nie tylko dostarczają nawilżenia, ale też zwiększają efektywność zachodzących procesów — zakapsułkowanie składników w liposomy zapewnia dłuższe działanie, a włączenie czynników aktywujących skórne akwaporyny stymuluje prawidłowe funkcjonowanie skóry.

Podsumowanie

Nie tylko krem, ale też każdy doby produkt nawilżający, który zdecydujesz się włączyć do swojej pielęgnacji, będzie twoim najlepszym przyjacielem. Nawilżona i dobrze oczyszczona skóra wygląda świeżo i promiennie, a procesy starzenia zachodzą znacznie później.