Moc retinolu w domowej pielęgnacji.

21 września 2022

Jesień to idealny moment, aby wprowadzić do swojej codziennej pielęgnacji niesamowity składnik jakim jest retinol! RETINOL jest jednym ze składników aktywnych, nazywanym także potocznie ZŁOTEM, dzięki czemu jest bardzo często używany w zabiegach przeciwstarzeniowych.

W sklepie internetowym Nova Beauty ten składnik znajdziecie w produktach Skeyndor z linii Power Retinol. Linia POWER RETINOL to rezultat szczegółowych badań nad retinoidami oraz substancjami o działaniu retinoidalnym lub retinoid-like, stosowanymi w zakresie kosmetyki profesjonalnej oraz medycyny estetyczne . Jego zadanie, to odmłodzenie skóry starzejącej się z powodów naturalnych lub wskutek promieniowania słonecznego (fotostarzenie).

Do pielęgnacji domowej dedykowane są trzy produkty:

INTENSIVE REPAIRING SERUM-IN-CREAM czyli intensywnie regenerujące serum w kremie do twarzy, którego głównym zadaniem jest likwidowanie zmarszczek oraz przebarwień widocznych na skórze. W jego składzie znajdują się wyjątkowe pigmenty interferencyjne, których działanie opiera się o natychmiastowe działanie ujednolicające. Pamiętaj, aby serum to stosować nie więcej niż dwa razy dziennie, a przez cały okres pielęgnacji linią Power Retinol zabezpieczać skórę kremem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

Drugim produktem z linii Power Retinol jest INTENSIVE REPAIR CREAM, czyli intensywnie regenerujący krem do twarzy, przeznaczony do skóry normalnej i suchej. Jego głównym zadaniem jest wygładzenie skóry, redukcja zmarszczek oraz ujednolicenie kolorytu skóry. Tak jak w przypadku serum z tej linii, nie stosuj tego produktu więcej niż dwa razy dziennie, a dodatkowo pamiętaj aby zabezpieczać swoją skórę przed negatywnym działaniem promieni słonecznych – używaj kremu z wysokim faktorem SPF!

Trzecim i ostatnim produktem z linii Power Retinol do pielęgnacji domowej jest INTENSIVE REPAIR EMULSION – lżejsza w swojej konsystencji od kremu, idealnie nadaje się do skóry tłustej i mieszanej. Bardzo łatwo się wchłania i nie pozostawia na twarzy nieprzyjemnego filmu. Wygładza strukturę skóry, jednocześnie działając przeciwzmarszczkowo. Dodatkowo ma działanie ujednolicające.