Nutraceutyki – czy są dla mnie?

30 sierpnia 2021

Dietetycy są zgodni co do tego, że najważniejsze jest dostarczanie składników funkcjonalnych z pożywieniem. Kiedy zatem stosować suplementy diety? Jak długo je przyjmować? Na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiednich suplementów dla siebie? W poniższym tekście przybliżamy linię AROSHA NU3CARE – nową ścieżkę dbania o siebie i prewencji, która łączy prawidłowe odżywianie i zabiegi pielęgnacyjne.

Żyjemy coraz szybciej, mamy coraz mniej czasu na przygotowywanie zbilansowanych posiłków. Nasza dieta jest coraz bardziej uproszczona i mało urozmaicona. W związku z poziomem zanieczyszczenia i intensywnymi uprawami, w pokarmach spadają wartości odżywcze. Nie wszystkie składniki obecne w pożywieniu mogą być wykorzystywane ten sam sposób, ze względu na ich różną biodostępność. Dlatego, nutraceutyki zyskały kluczowe znaczenie w uzupełnianiu niedoborów żywieniowych.

Czym tak naprawdę są nutraceutyki?

Nutraceutyki to suplementy diety, które odgrywają fundamentalną rolę w tworzeniu optymalnych warunków dla funkcjonowania organizmu. Dostarczają składniki, które codziennie wspierają nasz organizm i spowalniają procesy starzenia. Specjaliści Arosha zalecają, aby sięgać po nutraceutyki, kiedy zauważasz u siebie objawy niedoborów witamin i składników mineralnych, pragniesz wspierać prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz pragniesz wzmocnić i przyspieszyć uzyskanie efektów zabiegów kosmetycznych.

Uzyskaj efekty w 3 krokach

  • RESET – czyli działanie przeciwutleniające, przeciwzapalne i detoksykujące (czas trwania suplementacji 1-3 mies).
  • RESTORE – czyli odbudowa – stopniowe przywracanie równowagi (czas trwania suplementacji 1-3 mies).
  • ATTACK – czyli przyspieszenie redukcji tkanki tłuszczowej i optymalizacja metabolizmu (czas trwania suplementacji 1-2 mies).

Nu3care to linia nutraceutyków opartych na naturalnych składnikach, pochodzących ze zrównoważonej produkcji, o naukowo  udowodnionej skuteczności. Korzystamy ze standaryzowanych ekstraktów roślinnych. Linia Arosha nu3care powstała w oparciu o potrzeby klientów i zmieniającego się rynku.