Pierwsze kroki z retinolem!

6 września 2021

W sezonie jesiennym kosmetolodzy polecają zabiegi i produkty z retinolem. Retinol stymuluje proces odnowy komórkowej. Co to znaczy? Jak działa retinol? Które produkty wybrać? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł i poznaj propozycje specjalistów Skeyndor.

Jak działa retinol?
Retinol jest składnikiem traktowanym jako „złoty standard” w pielęgnacji anti-aging, czyli uznawany jest przez szerokie grono specjalistów za skuteczny sposób w rozwiązywaniu problemów starzenia się skóry, zmarszczek czy przebarwień. Retinol stymuluje proces regeneracji komórkowej, przez co skóra staje się gładsza, pełna blasku i bardziej odporna na uszkodzenia.

Produkty z retinolem będą dla Ciebie idealnym wyborem, jeżeli:

  • zmagasz się z objawami starzenia się skóry, szczególnie z problemem fotostarzenia
  • doskwiera ci szorstka skóra
  • na Twojej skórze są widoczne rozszerzone pory.

Power Retinol – dlaczego właśnie retinol od Skeyndor?
Skeyndor jest pionierem w wykorzystaniu retinolu i jedną z pierwszych marek, które wprowadziły retinol do kosmetyków profesjonalnych. W linii Power Retinol zastosowano czysty retinol, który jest stabilizowany 1% bakuchiolem oraz ekstraktem z soi. Taki kompleks składników gwarantuje uzyskanie bardzo dobrych efektów odmładzających bez charakterystycznych dla retinolu skutków ubocznych. Kremy Skeyndor znajdują się w szczelnych opakowaniach aluminiowo-poliuretanowych, co zapewnia najwyższą jakość produktu.

Produkty z czystym retinolem w marce Skeyndor:
1. POWER RETINOL INTENSIVE REPAIRING CREAM/EMULSION – krem i emulsja.
Pielęgnację rozpocznij od stosowania kremu, gdzie stężenie retinolu jest niższe. Twoja skóra nie zareaguje podrażnieniem, a składniki uzupełniające, takie jak skwalan, zniwelują ryzyko przesuszenia.

2. POWER RETINOL INTENSIVE REPAIRING SERUM-IN-CREAM – intensywne serum regenerujące z rozświetlającymi pigmentami. Ten produkt włącz w kolejnym etapie pielęgnacji. Na dzień stosuj krem (2000j.u.), natomiast na wieczór serum (3000j.u.) i połącz je z kremem nawilżającym.

Do kompleksowej pielęgnacji skóry, dobierz produkty uzupełniające:
– dokładne 2-stopniowe oczyszczanie EXPERT CLEANSE PRO, które zwiększy tolerancję skóry;
– dodatkową dawkę nawilżenia z linii POWER HYALURONIC;
– codzienną ochronę przeciwsłoneczną, ochronę UVA, UVB, HEV z linii SUN Blue Light Technology 50+.