Retinol wiosną i latem – jak go stosować?

31 maja 2022

Jednym z najczęściej powtarzanych mitów urodowych jest stwierdzenie, że retinol i kosmetyki z retinolem powinny być stosowane tylko jesienią oraz zimą. Czy tak jest naprawdę? Marka Skeyndor udowadnia, że nie! W linii Power Retinol zastosowano zupełnie nową generację retinolu, którą połączono z bakuchiolem, mającym podobne działanie do retinolu oraz ekstraktem z soi, którego zadaniem jest łagodzenie skóry, a także działania anti-age. Synergiczne działanie składników zawartych w linii Power Retinol umożliwia uzyskanie spektakularnych efektów odmłodzenia skóry, bez wywoływania typowych dla retinoidów skutków ubocznych.

W linii Power Retinol marki Skeyndor znajdziemy trzy, bezpieczne produkty, które dedykowane są pielęgnacji domowej.

Skeyndor Power Retinol INTENSIVE REPAIRING SERUM-IN-CREAM to intensywnie regenerujące serum w kremie, w składzie którego znajdziemy retinol w czystej postaci, którego zadaniem jest natychmiastowa poprawa żywej warstwy naskórka, a także pigmenty rozświetlające, które zapewnią natychmiastowy efekt upiększający.

Wśród kosmetyków profesjonalnych marki Skeyndor z linii Power Retinol znajdziemy także Skeyndor Power Retinol INTENSIVE REPAIRING CREAM, czyli krem intensywnie regenerujący, przeznaczony do skóry normalnej oraz suchej. Zwalcza pierwsze oznaki starzenia się skóry, a także wygładza skórę i redukuje zmarszczki. Ma bogatą konsystencję, ale jednocześnie przepięknie wtapia się w skórę, nie pozostawiając na jej powierzchni nieprzyjemnej, lepiącej warstwy.

Jeżeli jesteś posiadaczką skóry mieszanej bądź tłustej linia Power Retinol kryje także produkt dla Ciebie! Skeyndor Power Retinol INTENSIVE REPAIRING EMULSION to intensywnie regenerująca emulsja, czyli lżejszy w konsystencji, a jednocześnie tak samo bogaty odpowiednik Power Retinol INTENSIVE REPAIRING CREAM. Jej zadaniem jest zwalczanie oznak starzenia się skóry, wygładzenie jej i zredukowanie pierwszych zmarszczek.

Pamiętaj, aby produkty z czystym retinolem wprowadzać do swojej pielęgnacji małymi kroczkami. Jeżeli zauważysz, że Twoja skóra zaczyna reagować na retinol w negatywny sposób tzn. pojawiają się swędzenie, łuszczenie się skóry lub zaczerwienienie, zaprzestań stosować retinol lub zmniejsz częstotliwość jego stosowania. Po około 2-4 tygodniach spróbuj ponownie wprowadzić retinol – Twoja skóra powinna na niego zareagować zupełnie inaczej!

Pamiętaj także, że w trakcie stosowania retinolu należy bezwzględnie chronić swoją skórę przed promieniowaniem słonecznym. Właśnie dlatego stosowanie kremu z wysokim filtrem to całkowity MUST HAVE.