Serum do cery dojrzałej – które wybrać?

22 kwietnia 2021

Serum jest jednym z najbardziej cenionych kosmetyków pielęgnacyjnych. Z czego wynika jego popularność? Czy serum jest niezbędne w pielęgnacji? Czym kierować się przy wyborze, jeśli masz cerę dojrzałą? W poniższym tekście przedstawiamy kilka rodzajów serum dla cery dojrzałej. Przeczytaj i wybierz produkt najbardziej odpowiedni dla siebie.

Serum zapewnia intensywne działanie dzięki stężonym składnikom aktywnym, formule i konsystencji. Bardzo często zawiera kompleksy, które wzmacniają działanie składników aktywnych, takie jak lipidy czy peptydy przenikania. Konsystencje serum są zazwyczaj lżejsze od kremów – dzięki temu szybko się wchłaniają i nie pozostawiają lepkiej warstwy na powierzchni skóry. Nie wchodzą w interakcje z kremami, a wspierają ich działanie.

Jeśli masz skórę dojrzałą oraz oczekujesz intensywnych efektów – kieruj się poniższymi wskazówkami i wybierz serum dla siebie.

Naprawczy retinol

Retinol ma właściwości regenerujące. Pobudza komórki do odnowy, dzięki czemu skóra staje się bardziej miękka i gładka. Uważaj na to, aby nie przekraczać ilości czystego retinolu w jednej aplikacji. Maksymalna dawka retinolu to 5000j.u. W celu bardziej intensywnego działania – retinol połącz z bakuchiolem. Serum stosuj na noc.

Przeciwzmarszczkowe peptydy

W kosmetykach występują różne rodzaje peptydów. Dla cery dojrzałej najczęściej wybierane są neuropeptydy, takie jak argirelina. Ten krótkołańcuchowy peptyd zapobiega powstawaniu zmarszczek w sposób bardzo podobny do toksyny botulinowej. Gwarantuje natychmiastowy efekt napięcia i wygładzenia. Peptydy botox-like zyskują, jeśli w jednym produkcie wspierane są antyoksydantami. Tego rodzaju serum sprawdzi się najlepiej przed wyjściem, pod makijaż.

Odżywcze komórki macierzyste

Komórki macierzyste w produktach do cery dojrzałej wykazują dwa rodzaje działania. Stanowią ochronę przed uszkodzeniami słonecznymi oraz są bardzo dobrym materiałem odżywczym. Komórki macierzyste z jabłoni, róży damasceńskiej stymulują powstawanie kolagenu, natomiast komórki macierzyste z pomidora chronią dodatkowo przed zanieczyszczeniami.

W jaki sposób wybrać serum do skóry dojrzałej? Stawiaj przede wszystkim na składniki, których potrzebuje twoja skóra. Dobieraj serum do pory dnia i działania. Jeśli serum ma lekką konsystencję, a twoja skóra jest sucha i odwodniona, zastosuj dodatkowo krem. Wybieraj serum w opakowaniu air-less, które zapewni wysoką skuteczność do ostatniego użycia.