Jak wybrać dobry krem na zmarszczki do codziennej pielęgnacji?

30 lipca 2020

 

Objawem starzenia się skóry, który pokazuje nasz wiek, są zmarszczki. Jaka jest ich przyczyna? Który krem przeciwzmarszczkowy jest dobry i jak wybrać ten najbardziej odpowiedni dla siebie? Które składniki są naprawdę „przeciwzmarszczkowe”? Odpowiedź poznasz poniżej!

Jak powstają zmarszczki?

Komórki skóry, podobnie jak wszystkie komórki naszego organizmu, z wiekiem wolniej dzielą się i regenerują. W efekcie zwalnia produkcja włókien strukturalnych skóry, a widoczny spadek jędrności przyczynia się do powstawania zmarszczek. Znając ich przyczynę i rodzaj, możemy bardziej właściwie dobrać krem oraz wykonać automasaż, który sprawi, że będziemy wyglądać świeżo i promiennie.

Jakie są rodzaje zmarszczek?

Zmarszczki mimiczne powstają w wyniku wielokrotnych skurczów mięśni, kiedy wyrażamy emocje. Z wiekiem zmarszczki mimiczne pogłębiają się, a w dolnych częściach twarzy pojawiają się bruzdy nosowo-wargowe czy linie marionetki. Powstawaniu zmarszczek sprzyja odwodnienie, ekspozycja na promieniowaniu UV i narażenie na działanie wolnych rodników — z zanieczyszczeń czy stanów zapalnych.

Krem przeciwzmarszczkowy a potrzeby skóry

Nasza cera ma różne potrzeby w ciągu roku, a nawet w cyklu miesięcznym. Dlatego też dobre marki kosmetyczne mają w swojej ofercie kremy przeciwzmarszczkowe o różnych konsystencjach i odpowiednio dobranych kompleksach składników aktywnych.

4 główne filary

Aby pielęgnacja anti-aging była efektywna, zwróć uwagę na składniki ochronne i przyspieszające regenerację skóry, a także nawilżające i antyoksydacyjne, które zabezpieczą skórę i zahamują niszczące ją procesy.

Botox-like czy wolumetria?

Sięgając po krem przeciwzmarszczkowy, zastanów się jakiego rodzaju zmarszczki chcesz zlikwidować. Jeśli jesteś młodszą osobą i walczysz ze zmarszczkami mimicznymi, szukaj składników botox-like, takich jak Argirelina, Syn-ake, czy roślinny ekstrakt z Acmella oleracea. Jeśli natomiast zależy ci na zwiększeniu gęstości skóry, zwróć uwagę na składniki takie jak sezamina, ekstrakt z Anemorrhena aspheloides, ekstrakt z bobrka trójlistnego czy czarnego pieprzu.

Podsumowanie

Dobry krem na zmarszczki to taki, który posiada składniki poprawiające jędrność skóry, ale także nawilżające i antyoksydacyjne. Wybierając krem dla siebie znajdź odpowiednią konsystencję dla swojej cery. Pamiętaj, że skóra, która jest dobrze nawilżona i oczyszczona, dłużej wygląda młodo i promiennie.

Polecane produkty:

1.CORRECTIVE Emulsja wypełniająca zmarszczki

2. Ampułka Liftingująca INSTANT LIFTING CONCENTRATE

3. 340 Rozświetlające serum młodości