UGAŚ PRAGNIENIE SKÓRY – Z NOWĄ LINIĄ HYDRA`GLOBAL

1 kwietnia 2021

Odpowiedni poziom nawilżenia to podstawowa potrzeba naszej skóry. Każdy typ cery i skóra w każdym wieku, potrzebuje nawilżenia w większym lub mniejszym stopniu. Od prawidłowego poziomu nawilżenia zależy zdrowy wygląd skóry, cera jest bardziej promienna i wolniej się starzeje.
W jaki sposób pielęgnować skórę, by zachować odpowiedni poziom nawilżenia? Czemu każdy rodzaj cery potrzebuje nawilżenia? Dlaczego nawilżanie jest tak ważne i jak sprawić, by skóra nabrała nowej energii?

Woda jest niezbędna od momentu powstawania komórki, do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Stanowi ona ponad 50% masy ludzkiego ciała. Największym ludzkim narządem jest skóra, w której zawartość wody waha się od 60-70%.

-> Gdy poziom wody w naskórku jest odpowiedni, skóra jest miękka, elastyczna i promienieje naturalnym blaskiem, szybciej się regeneruje, ma więcej energii i wolniej się starzeje.
-> Gdy gospodarka wodna jest zaburzona, skóra szarzeje, staje się szorstka i pęka. Komórki w których nie ma wystarczającej ilości wody szybciej umierają, co powoduje szybsze starzenie się, pojawianie się zmarszczek i wiotkość skóry.

W jaki sposób pielęgnować skórę, by była odpowiednio nawilżona?

stosuj kosmetyki z naturalnymi olejami, które zapobiegają transepidermalnej utracie wody (TEWL) i odżywiają skórę, dzięki zawartym w nich witaminom
wybieraj kosmetyki, które zawierają w sobie składniki NMF (naturalnego czynnika nawilżającego, który występuje naturalnie w naszej skórze)
unikaj stosowania agresywnych detergentów, które zaburzają funkcjonowanie bariery hydrolipidowej skóry i przyczyniają się do jej odwadniania
raz w tygodniu spróbuj sprezentować swojej skórze COŚ WIĘCEJ, niż codzienną rutynę pielęgnacyjną. Wybierz swój ulubiony dzień tygodnia, w którym znajdziesz chwilę dla siebie i swojej skóry. W tym wyjątkowym dniu rozszerz swój rytuał o dodatkowe kroki pielęgnacyjne.

Każdy rodzaj cery potrzebuje nawilżenia!

Cera sucha – Jest najbardziej narażonym typem cery na utratę wilgoci. Brakuje w niej zarówno wilgoci jak i lipidów, które tworzyłyby odpowiednią barierę przed utratą wody. Dlatego najlepszymi produktami dla cery suchej są te, które posiadają bogactwo składników nawilżających i folmotwórczych. Pozostawiają na skórze ochronną warstwę lipidową, chroniącą przed utratą wody.
Bogate konsystencje to coś co sucha skóra lubi najbardziej!

240 – Nawilżające serum energetyzujące
261 – Bogaty krem nawilżająco-energetyzujący

Cera tłusta – Też może być odwodniona, ale objawia się to w zupełnie inny sposób, niż przy cerze suchej. Cera tłusta z objawami odwodnienia to skóra, która produkuje nadmierne ilości sebum, powoduje to zapychanie ujść gruczołów łojowych, nasilenie zmian trądzikowych oraz błyszczenie się twarzy. Osoby z takimi problemami skórnymi, chcąc złagodzić objawy, stosują produkty wysuszające zawierające alkohol. Skóra, która jest nadmiernie wysuszana, zaczyna produkować więcej łoju, by się chronić przed utratą wody i tworzymy błędne koło.
Cera tłusta również potrzebuje nawilżenia, ale najlepszym rozwiązaniem będą produkty o lekkiej konsystencji do pielęgnacji domowej.

240 – Nawilżające serum energetyzujące
262 – Lekki krem nawilżająco-energetyzujący Hydra`Global

Cera mieszana – to połączenie skóry tłustej i mieszanej w obrębie jednej twarzy. Strefa T jest zazwyczaj przetłuszczona, a boki twarzy i policzki potrzebują dodatkowych lipidów.
Dla tego typu cery najlepszym produktem będzie krem:

260 – Nawilżający krem energetyzujący

Linia Hydra`Global to nowy wymiar nawilżenia anty-aging. To produkty gaszące pragnienie i dodające skórze energii. To energetyczny i izotoniczny napój, dzięki któremu skóra nabierze zdrowego i pełnego wyglądu, spowalniając procesy starzenia.

! SUPER PRODUKT !

Aby skomponować swój cotygodniowy rytuał pielęgnacyjny w zaciszu domowym, potrzeby jest produkt, który zapewni nam ogromną dawkę odżywczych składników aktywnych i sprawi, że nasza skóra poczuje się rozpieszczona, zrelaksowana i odpowiednio zaopiekowana.
Takim produktem jest NAWILŻAJĄCA MASKA ENERGETYZUJĄCA 280.

Zaaplikuj maskę na skórę twarzy, szyi i dekoltu, poprzedzając ją wcześniejszą aplikacją serum 240 – nawilżającym serum energetyzującym. Pozostaw na 15-20 minut, a następnie zmyj pozostałości maski lub wmasuj do wchłonięcia.

Produkt idealnie sprawdzi się przed ważnym wydarzeniem. PAMIĘTAJ, że makijaż wygląda najlepiej i trzyma się dłużej, gdy skóra jest odpowiednio przygotowana i odżywiona.