Zimowa pielęgnacja z Nova Beauty!

27 stycznia 2022

Zima to bardzo szczególny okres, który warto uwzględnić planując wieloetapowo swoją pielęgnację. Skóra narażona jest nie tylko na czynniki wynikające z przebywania na zewnątrz, takie jak śnieg, wiatr czy deszcz, ale także warunki, z jakimi zderzamy się wewnątrz – klimatyzacja i ciepłe powietrze.

W takich okolicznościach skóra ma dużo większe skłonności do przetłuszczania się, ale także do nadmiernej utraty wody, a co za tym idzie – dużo szybciej się odwadnia. Jest sucha, często podrażniona i zaczerwieniona.

To bardzo ważne, aby w tym szczególnym okresie zwrócić większą uwagę zarówno na kosmetyki, jakich używamy, ale także na odpowiednią suplementację czy też nawadnianie się. Należy pamiętać, że niektóre kosmetyki, pomimo naszego zadowolenia w innych miesiącach, zimą mogą nie spełniać naszych oczekiwań. Wynika to właśnie ze szczególnych warunków panujących zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Kremem, który idealnie sprawdzi się na co dzień jest AROSHA Extra Nourishing. Jest to produkt wzbogacony o kompleks lipidowy oraz składnik probiotyczny, który zapewnia skórze sprawną regenerację bariery hydrolipidowej, a więc dostarcza skórze dokładnie tego, czego na daną chwilę potrzebuje. Jego skład został wzbogacony także o ceramidy, masło karite oraz nawilżający kwas hialuronowy.

Oprócz bogatego kremu nawilżającego, bardzo ważne jest aby przygotować skórę na jego przyjęcie – idealnym produktem do tego jest serum. My polecamy MARIA GALLAND 240 HYDRA’GLOBAL SERUM, które zostało stworzone właśnie po to, by zadbać o maksymalne nawilżenie skóry! Jego zadaniem jest przywrócenie nawilżenia i stymulowanie skóry, aby jak najdłużej zachować jej młody, zdrowy wygląd. Dodatkowo poprawia jej elastyczność, a także rewitalizuje ją.

Nie powinniśmy także zapominać o obszarze pod oczami – to właśnie tam skóra jest najcieńsza i najbardziej narażona zarówno na urazy jak i czynniki zewnętrzne. Właśnie dlatego wybierz Skeyndor AQUATHERM Soothing Eye Cream. To wyjątkowy, kojący krem pod oczy, który odpowiednio nawilży i odżywi skórę pod oczami. Idealnie sprawdzi się w przypadku skór wrażliwych!